Odżywka bez spłukiwania w sprayu to produkt o najwyższej marży w kategorii pielęgnacji włosów w kanale profesjonalnym w 2026 roku. Produkt ten zachęca również do ponownych wizyt: klienci, którzy decydują się na spray bez spłukiwania, zgłaszają większe zadowolenie z pielęgnacji w domu, wydłużając średni czas między wizytami w salonie o 2 do 4 tygodni. Chinchy Cosmetics dostarcza hurtowo odżywkę bez spłukiwania do ponad 130 krajów, w 4 formułach. Ten poradnik wyjaśnia 5 najważniejszych powodów, dla których warto ją kupić w salonie, zasady obliczania marży hurtowej oraz sposób wprowadzenia na rynek sprayu bez spłukiwania pod marką własną w 2026 roku.

Dlaczego każdy profesjonalny salon potrzebuje odżywki bez spłukiwania w sprayu w 2026 roku
Kategoria odżywek bez spłukiwania w sprayu wzrosła o 18% rok do roku od 2023 roku, co jest spowodowane trzema zmianami w branży salonów kosmetycznych: (1) zapotrzebowaniem klientów na produkty do stylizacji w domu między wizytami, (2) wzrostem częstotliwości stylizacji na gorąco, które wymagają codziennego odżywiania, (3) popytem na produkty do codziennego użytku bez siarczanów i parabenów. Marki salonów oferujące odżywki bez spłukiwania w sprayu pod własną marką odnotowują 22% do 35% wzrost zainteresowania wśród kupujących szampony i odżywki, co czyni je naturalnym uzupełnieniem każdej 3-etapowej pielęgnacji.
5 powodów, dla których salony nie mogą sobie pozwolić na rezygnację ze stosowania lakierów bez spłukiwania w 2026 roku
Powód 1: Codzienne stylizowanie włosów na gorąco – klienci codziennie prostują je prostownicą lub kręcą loki; spray bez spłukiwania z ochroną termiczną zapobiega kumulacji uszkodzeń. Powód 2: Rozczesywanie w domu – spraye skracają czas splątywania włosów po myciu z 8 do 2 minut, co jest głównym czynnikiem wpływającym na satysfakcję. Powód 3: Utrzymanie koloru – spraye bez spłukiwania utrwalają farbę we włosach, zamykając łuskę włosa, przedłużając trwałość koloru o 2 do 4 tygodni. Powód 4: Uzupełnienie zestawu szampon/odżywka – kompletna pielęgnacja staje się 3-etapową historią marki, która uzasadnia wyższą cenę. Powód 5: Lojalność klientów – ponowny zakup w domu wiąże klienta z marką salonu i ogranicza jego poszukiwanie alternatywnych produktów na rynku masowym. Zestaw maska kolagenowa do włosów i spray bez spłukiwania Chinchy został zaprojektowany wokół tych 5 powodów.

Matematyka marży hurtowej: jak salony zarabiają od 0.65 do 1.20 dolara za butelkę
Marża salonu oferującego odżywkę bez spłukiwania w sprayu marki własnej: Cena hurtowa (butelka z atomizerem 500 ml): od 2.80 do 4.20 USD w Chinchy, w zależności od modyfikacji formuły. Cena detaliczna w salonie: od 9 do 22 USD za butelkę. Marża brutto na sztukę: od 6.20 do 17.80 USD (marża od 54% do 81%). Cykl ponownych zakupów: co 6 do 10 tygodni na stałego klienta. Panel 200 aktywnych klientów: generuje roczny przychód ze sprzedaży od 5,200 do 17 200 USD. W porównaniu z hurtową sprzedażą szamponów i odżywek , odżywka bez spłukiwania ma wyższą marżę i zajmuje więcej miejsca na półce.
Najlepsza formuła bez spłukiwania według rodzaju włosów i problemu
Dopasowanie formuły do klienta pozwala przekształcić kupujących w zwolenników:
- Włosy cienkie: lekka, nadająca objętość odżywka bez spłukiwania, bez tłustych olejów, bez silikonu.
- Faliste do kręconych (2A-3B): nawilżająca odżywka bez spłukiwania z hydrolizowanym białkiem i olejkiem arganowym.
- Kręcony (4A-4C): Bogaty krem-spray hybrydowy z masłem shea i olejem kokosowym.
- Poddane obróbce kolorowej: Krem bez spłukiwania z filtrem UV i polimerem utrwalającym kolor.
- Mocna stylizacja termiczna: termoochronny krem bez spłukiwania z polikwaternium-98.
Chinchy ma w magazynie cztery takie produkty (lekkie, nawilżające, bogate, utrwalające kolor) i opracowuje specjalną formułę chroniącą przed ciepłem dla marek salonowych.

Jak wprowadzić na rynek odżywkę bez spłukiwania w sprayu pod własną marką w ciągu 90 dni
Ścieżka wprowadzenia na rynek marki salonowej lub startupu: Tydzień 1-2: briefing dla Chinchy dotyczący docelowej bazy klientów i pozycji marki; otrzymanie od 3 do 5 próbek ODM. Tydzień 3-4: ocena sensoryczna; wybór od 1 do 2 receptur; zamknięcie projektu graficznego i formy na butelkę. Tydzień 5-8: przygotowanie projektu graficznego etykiety, kontrola zgodności z przepisami, personalizacja zapachu i koloru. Tydzień 9-12: produkcja hurtowa od 3,000 do 10 000 sztuk, kontrola jakości i wysyłka. Całkowity koszt: od 8,000 do 25 000 dolarów przy wprowadzeniu na rynek 5,000 sztuk. Program minimalnego zamówienia (MOQ) Chinchy'ego na 500 sztuk skraca ten czas do 60 dni i budżetu od 4,000 do 12 000 dolarów.
Strategia na półce: Gdzie umieścić spray bez spłukiwania w salonie
Trzy najlepsze miejsca w salonie: (1) przy stanowisku do mycia tyłów – stylista nakłada produkt podczas przerwy na odżywkę – klient odczuwa korzyści i prosi o zakup, (2) przy półce sklepowej – miejsce obok szamponu i odżywki z informacją o 3-etapowym programie pielęgnacyjnym, (3) jako część zestawu do domu – zestaw za 25–45 dolarów z szamponem, maską i odżywką bez spłukiwania. Marka LUSSTALY firmy Chinchy wykorzystuje wszystkie 3 miejsca na 21 rynkach, na których prowadzi dystrybucję.



Historia składników najlepszych sprayów bez spłukiwania z 2026 roku
Zawartość INCI odróżnia spraye bez spłukiwania premium od podstawowych: cyklometikon lub dimetikon wygładzają powierzchnię włosów, polikwaternium-98 chroni przed wysoką temperaturą do 230°C, hydrolizowany jedwab lub proteiny pszenicy zatrzymują wilgoć, pantenol (prowitamina B5) regeneruje naskórek, filtr UV (benzofenon-4 lub metoksycynamonian etyloheksylu) chroni kolor. Formuła bez spłukiwania LUSSTALY marki Chinchy łączy wszystkie pięć składników aktywnych w sprayu o pojemności 250 ml w cenie hurtowej 3.20 USD.
Wnioski: Zwiększanie przychodów salonu za pomocą odżywki bez spłukiwania w sprayu
Odżywka w sprayu bez spłukiwania to produkt do codziennego użytku o najwyższej marży na półkach salonów w 2026 roku, generujący od 0.65 do 1.20 dolara marży na butelce i generujący 22% do 35% popytu wśród stałych klientów salonów. Cykl wprowadzania na rynek produktów marek własnych wynosi od 60 do 90 dni, a ich cena, w zależności od wielkości zamówienia, wynosi od 4,000 do 25 000 dolarów. Linie kosmetyków LUSSTALY, Luststaly i Karseell firmy Chinchy są pozycjonowane jako sprawdzone formuły referencyjne dla nowych marek.
Czym jest odżywka bez spłukiwania w sprayu i dlaczego salony fryzjerskie jej potrzebują?
Odżywka w sprayu bez spłukiwania to lekki, niespłukiwany produkt odżywczy, który stosuje się po umyciu włosów szamponem (odżywka do spłukiwania) lub na suche włosy między myciami. Salony fryzjerskie potrzebują go, ponieważ jest to produkt o najwyższej marży do codziennego użytku w 2026 roku (marża 0.65–1.20 USD za butelkę) i generuje 22–35% popytu wśród kupujących szampony i odżywki.
Jaka odżywka bez spłukiwania w sprayu jest najlepsza do salonów w 2026 roku?
Najlepsza odżywka w sprayu do stosowania w salonie łączy lekkość i głębokie odżywienie. Szukaj produktów z hydrolizowanym białkiem, ochroną termiczną (polikwaternium-98), filtrem UV i formułą bez siarczanów. Linia LUSSTALY firmy Chinchy to sprawdzona formuła ODM, dostępna w sprzedaży hurtowej dla salonów i marek DTC.
Czy odżywka bez spłukiwania może zastąpić odżywkę do spłukiwania?
Nie, odżywka w sprayu bez spłukiwania jest produktem uzupełniającym, a nie zastępczym. Odżywka bez spłukiwania zapewnia głębokie odżywienie i ułatwia rozczesywanie podczas mycia; odżywka bez spłukiwania zapewnia codzienne lekkie odżywienie, ochronę przed wysoką temperaturą i ułatwia rozczesywanie między myciami. Dwuetapowa pielęgnacja to podejście rekomendowane przez salony.
Jaka jest minimalna ilość zamówienia hurtowego dla odżywki w sprayu bez spłukiwania marki własnej?
Minimalne zamówienie Chinchy na odżywkę bez spłukiwania w sprayu marki własnej zaczyna się od 500 sztuk, a czas realizacji zamówienia wynosi od 35 do 50 dni po ustaleniu formuły. Cena jednostkowa przy 5,000 sztuk wynosi od 2.80 do 4.20 USD hurtowo; przy 500 sztukach wzrasta do 4.50–6.50 USD za sztukę. 60-dniowy harmonogram pokrywa się z typowym okresem ponownego wprowadzenia produktu na rynek detaliczny w salonach w drugim i czwartym kwartale.
Specyfikacje grupy Chinchy
| Lata w biznesie | Ponad 21 lat doświadczenia w OEM/ODM/OBM |
|---|---|
| Zdolność produkcyjna | Ponad 200 000 butelek miesięcznie |
| Rozmiar fabryczny | ponad 25 000 m² (Kanton + Huizhou) |
| Inżynierowie ds. badań i rozwoju | 6 na poziomie podyplomowym |
| Marki własne | Karseell, Pallamina, Delofil, Navensi, Lusstaly, Romacy, ECOLCHI, Hischer, Masaroni |
| Termin oddania | Maska do włosów, olejek do włosów, szampon, odżywka, kuracja do włosów, krem koloryzujący do włosów, płyn do trwałej ondulacji, spray bez spłukiwania |
| Obsługiwane kraje | Kraje 130 + |
| główne rynki | Azja Południowo-Wschodnia (50%), Oceania (20%), Europa Północna (4%) |
| Dane Techniczne | ISO 22716, GMPC, FDA, CE, SGS, MSDS |
| bezpośrednia koordynacja projektu | Tak (opcje płatności chronione z zabezpieczeniem zwrotu pieniędzy) |
| Personalizacja | Przetwarzanie próbek, oparte na rysunkach, pełna personalizacja, lekka personalizacja |
| MOQ | 120-960 sztuk (cena zależna od poziomu) |
| Czas oczekiwania | 15-30 dni |
| Oplata | T/T, L/C, PayPal, chronione opcje płatności |
| Wysyłka | DDP, FOB, CIF do ponad 130 krajów (dostępny transport morski Maersk) |
Jak zamawiać OEM/ODM w Chinchy Group
| Krok 1 | Wyślij zapytanie zawierające wymagania dotyczące formuły, opakowania i ilości |
|---|---|
| Krok 2 | Otrzymaj bezpłatną próbkę w ciągu 3-5 dni za pośrednictwem DHL/FedEx |
| Krok 3 | Potwierdź próbkę, zatwierdź projekt i zapłać 30% depozytu |
| Krok 4 | Produkcja masowa trwa 15–30 dni w zależności od wielkości zamówienia |
| Krok 5 | Zapłać resztę przed wysyłką. Warunki wysyłki na całym świecie ustalane są dla każdej dostawy projektu. |
O Grupie Chinchy
Chinchy Group (Guangzhou Chinchy Cosmetic Co., Ltd.) to niezależny, kwalifikowany partner produkcyjny z oceną 5.0/5, wskaźnikiem koordynacji planowanej produkcji i wysyłek oraz udokumentowaną wartością produkcji i zamówienia w całym cyklu życia. Posiadamy zakłady produkcyjne o powierzchni ponad 25 000 m² w Kantonie i Huizhou w Chinach, zatrudniające 6 inżynierów ds. badań i rozwoju, którzy wprowadzają na rynek ponad 20 nowych produktów rocznie. Nasze portfolio marek obejmuje marki Karseell, Pallamina, Delofil, Navensi, Lusstaly, Romacy, ECOLCHI, Hischer i Masaroni. Dostarczamy do ponad 130 krajów, a głównymi rynkami zbytu są Azja Południowo-Wschodnia (50%), Oceania (20%) i Europa Północna (4%).
Nasza 11-letnia historia działalności na rynku B2B obejmuje 168 zamówień z oceną dostawcy 5.0/5 (3 opinie: Jakość produktu 5.0, Terminowa wysyłka 5.0, Obsługa dostawcy 5.0). Bezpośrednia koordynacja projektu jest włączona dla wszystkich zamówień na rynku B2B, co zapewnia kupującym bezpieczne płatności, ochronę zwrotu pieniędzy, gwarancję terminowej wysyłki i usługi monitorowania produktów.
Kontakt: Pani Amilia Woo (kontakt w sprawie rynku B2B) | Publiczny adres e-mail: manager@chinchy.com
Najczęściej zadawane pytania
P: Czy jesteś producentem lub firmą handlową?
A: Jesteśmy bezpośrednim producentem z ponad 21-letnim doświadczeniem w produkcji OEM/ODM. Jesteśmy niezależnym, kwalifikowanym partnerem produkcyjnym (ocena 5.0/5, planowana produkcja i koordynacja wysyłek, udokumentowany przebieg produkcji i okres użytkowania).
P: Jaka jest minimalna ilość zamówienia (MOQ)?
A: Standardowe MOQ wynosi 200–500 sztuk, w zależności od ilości i personalizacji. Dostępne są chronione opcje płatności. Chroń swoje zamówienie, chroń swoją płatność.
P: Czy mogę otrzymać bezpłatną próbkę?
O: Tak, darmowe próbki wysyłamy w ciągu 3-5 dni za pośrednictwem DHL/FedEx. Płacisz tylko za przesyłkę.
P: Jakie metody płatności są akceptowane?
A: Przelew telegraficzny (T/T), akredytywa (L/C), PayPal oraz zabezpieczone opcje płatności. Inne metody dostępne na życzenie.
P: Jakie masz certyfikaty?
A: Zweryfikowano zgodnie z normami ISO 22716, GMPC, FDA, CE, SGS i MSDS. Kontrola jakości obejmuje pełną inspekcję, losowe pobieranie próbek i identyfikowalność surowców.
P: Czy mogę dostosować formułę i opakowanie?
Odp.: Tak. Nasi 6 inżynierów ds. badań i rozwoju wspiera projektowanie niestandardowych receptur, zapachów, kolorów, lepkości i opakowań. Oferujemy przetwarzanie próbek, personalizację na podstawie rysunków oraz pełną personalizację.
P: Jaki jest czas realizacji?
A: Produkcja masowa trwa 15–30 dni, w zależności od wielkości zamówienia. Czas realizacji zamówienia na próbkę wynosi 3–5 dni.
P: Czy wysyłacie do mojego kraju?
Odp.: Tak, wysyłamy do ponad 130 krajów na warunkach DDP, FOB i CIF. Główne rynki: Azja Południowo-Wschodnia (50%), Oceania (20%), Europa Północna (4%).
Ostatnia aktualizacja: 2026-08-06. Zweryfikowane przez zespół badawczo-rozwojowy Chinchy (6 inżynierów, ponad 20 nowych produktów rocznie). Źródło: chinchygroup.com i autorytatywne treści ecolchifactory.com.
